Kontakt

Masz pytania? Napisz:

mail: kontakt@lemonroom.pl

Lub zadzwoń:

tel. +48 882-164-777

(pn-pt w godz. 09.00-16.00)

tel. +48 882-160-777

(pn-pt w godz. 10.00-20.00)


Koszty wysyłki

Opinie klientów

Ocena sklepu

4.9/5

Oceny

jakoś usług
4.9/5
czas realizacji
4.9/5
poziom obsługi klienta
5/5

» Wszystkie opinie


INSTRUKCJA MONTAŻU

1. Przygotowanie ściany pod fototapetę 

2. Rekomendowane kleje

3. Montaż fototapet na klej:

a) Winyl gładki, Winyl na fizelinie

b) Flizelina Niepowlekana

c) Latex i WallPaper struktura płótna

4. Montaż fototapety HP WallPaper z klejem aktywowanym wodą

5. Montaż naklejek

6. Montaż naklejek wycinanych

7. Montaż paneli gipsowych 3D

8. Polecani montażyści fototapet

9. Polecani montażyści Paneli 3D

 

Montaż fototapety nie jest bardzo trudny ale dla lepszego efektu dobrze go powierzyć doświadczonym fachowcom.

Znajdź ekipę montażową najbliższą Twojego miejsca zamieszkania:

Polecani montażyści

Przed przystąpieniem do klejenia należy bezwzględnie sprawdzić stan fototapety. Najelpiej po otrzymaniu paczki poluzować bryty i pozostawić do swobodnego doschnięcia przez około tydzień.

W celu oceny stanu tapety i jej zgodności z oczekiwaniami najlepiej rozłożyć obok siebie na suchej i czystej powierzchni wszystkie jej pasy zadrukiem do góry. Jeżeli tapeta składa się z kilku brytów należy sprawdzić czy zgadza się wzór, oraz czy nie różni się kolorystyka lub gramatura poszczególnych fragmentów na łączeniach.

Po montażu ewentualne reklamacje nie będą rozpatrywane.

PRZYGOTOWANIE ŚCIANY

Ściana, na której planujemy przykleić fototapetę musi być czysta, sucha, lekko chłonna oraz odpowiednio przygotowana. Powinno się również usunąć listwy przypodłogowe, gwoździe a także włączniki i gniazdka elektryczne:

ściana świeża – pokryta gładzią gipsową, płytą kartonowo-gipsową lub innymi chłonnymi materiałami budowlanymi musi być zagruntowana  (polecamy Ceresit CT 17) lub rozwodnionym klejem, min. na 2 godziny przed aplikacją. Należy zwrócić uwagę, aby klej wsiąkł w podłoże, a nie zostawił warstwy na powierzchni, która może spowodować osłabienie kleju;

ściana pokryta farbą – (min. 2 tygodnie po malowaniu) należy ją umyć mydłem malarskim, a w przypadku grubej warstwy farby (np. silikonowej, zmywalnej) przetrzeć papierem ściernym (aby zwiększyć przyczepność kleju do podłoża) oraz odtłuścić. Następnie zagruntować (polecamy Ceresit CT 17) lub rozwodnionym klejem, min. na 2 godziny przed aplikacją;

- ściana pokryta tapetą – usunąć wszystkie warstwy starej tapety. Jeżeli po zdjęciu tapety są zauważalne jakieś uszkodzenia ściany należy je naprawić, a następnie całą ścianę zagruntować  (polecamy Ceresit CT 17) lub rozwodnionym klejem, min. na 2 godziny przed aplikacją.

REKOMENDOWANE KLEJE:

Fototapeta Latexowa

METYLAN NORMAL (tylko nielaminowane) - Do klejenia cienkich i grubych tapet papierowych oraz do gruntowania powierzchni przed tapetowaniem.

 • Gruntowanie – proporcja 1:80 (10 l wody na opak.) – wydajność 100 m2
 • Tapetowanie - proporcja 1:50 (6,25 l wody na opak.) – wydajność 30m2

KLEJ DO TAPET METYLAN W TUBCE – do podklejania krawędzi

Winylowa Gładka / WallPaper Struktura płótna

METYLAN EXTRA – Klej do okładzin ściennych gotowy do użycia. Rekomendowany szczególnie do winylu gładkiego i materiałów laminowanych. Zmieszany z Metylanem Special zwiększa siłę klejenia tego drugiego i służy do tapetowania pomieszczeń wilgotnych;

FLUGGER 377Klej do okładzin ściennych gotowy do użycia.

METYLAN SPECIAL / METYLAN OVALIT T /METYLAN NP POWER GRANULAT PLUS

KLEJ DO TAPET METYLAN W TUBCE – do podklejania krawędzi

Flizelina powlekana i niepowlekana / Winylowa na fizelinie /  Flizelinowa Neschen Erfurt:

METYLAN DIRECT - Klej do tapet fizelinowaych.

METYLAN EXTRA – Klej do okładzin ściennych gotowy do użycia. Rekomendowany szczególnie do winylu gładkiego i materiałów laminowanych. Zmieszany z Metylanem Special/Normal/Direct zwiększa siłę klejenia tego drugiego i służy do tapetowania pomieszczeń wilgotnych;

FLUGGER 377Klej do okładzin ściennych gotowy do użycia. 

KLEJ DO TAPET METYLAN W TUBCE - klej do podklejania krawędzi (w tubce).

Klej należy stosować według wskazówek i zaleceń producenta.

Do klejenia fototapet rekomendujemy użycie kleju gotowego bez konieczności rozrabiania z wodą. Polecamy METYLAN EXTRA / SEM-MURALE / WALLFIX SPECIAL / FLUGGER, szczególnie przy montażu winylu gładkiego i latexu.  W przypadku wyboru kleju do samodzielnego rozdrobnienia należy bardzo dokładnie rozrobić klej ponieważ istnieje ryzyko powstania grudek, które będą widoczne pod fototapetą.

MONTAŻ FOTOTAPET NA KLEJ:

Potrzebne narzędzia:

 • pędzel (ławkowiec),
 • nóż do tapet,
 • rolka dociskowa do tapet,
 • szczotka do tapetowania,
 • klej do tapet,
 • folia malarska,
 • ponadto: wiadro plastikowe, poziomica, drabina, czysta gąbka lub miękka szmatka.

Do naklejania fototapety zalecane są 2 osoby.

Przygotowanie fototapety:

Przed przystąpieniem do klejenia należy bezwzględnie sprawdzić stan fototapety. W celu oceny stanu tapety i jej zgodności z oczekiwaniami najlepiej rozłożyć obok siebie na suchej i czystej powierzchni wszystkie jej pasy zadrukiem do góry. Jeżeli tapeta składa się z kilku brytów należy sprawdzić czy zgadza się wzór, oraz czy nie różni się kolorystyka lub gramatura poszczególnych fragmentów na łączeniach.

Fototapety przeznaczone są wyłącznie do dekoracji wewnątrz pomieszczeń, w których nie występują duże wahania temperatur oraz wilgoć.


Fototapeta na Flizelinie powlekanej i niepowlekanej

1. Tapetowanie zacznij od ułożenia wszystkich brytów na czystej i suchej powierzchni. Upewnij się, że dostarczona tapeta nie ma widocznych uszkodzeń, a wzory i kolory do siebie pasują.

2. Za pomocą poziomicy i ołówka narysuj linię pionu, która ułatwi położenie pierwszego brytu tapety.

3. Przytnij wszystkie bryty tapety do wysokości ściany, pamiętając o odpowiednim dopasowaniu wzoru. Uwzględnij niewielki zapas (ok. 5 cm) na długości brytu tapety.

4. Przygotuj klej do tapet flizelinowych według zaleceń i wskazówek producenta.

5. Za pomocą wałka lub pędzla równomiernie rozprowadź cienką warstwę kleju na ścianie, tak aby nie wysechł przed położeniem tapety. (Powierzchnia rozprowadzonego kleju nie powinna być większa niż szerokość brytu tapety.)

6. Nakładaj przycięte, suche bryty tapety na pomalowaną klejem ścianę. Zacznij od strony lewej do prawej, pamiętając o kolejności poszczególnych brytów tapety, tak aby zachować wzór.

7. Bryty tapety nakładaj od góry ściany, dociskając je w dół za pomocą rolki dociskowej.
Używając rolki dociskowej wypychaj powietrze oraz nadmiar kleju od środka tapety na boki. Jeżeli klej wydostanie się na tapetę, niezwłocznie usuń go delikatnie wilgotną, czystą gąbką lub miękką szmatką. Wysychający klej może zniszczyć powierzchnię tapety.

W żadnym wypadku nie możesz trzeć tapety wielokrotnie w tym samym miejscu ani zbyt mocno przyciskać gąbki/szmatki.

8. Przy pomocy linijki i nożyka do tapet odetnij nadmiar tapety przy suficie i podłodze.

9. Kolejne bryty układaj “na styk” do poprzednich w sposób opisany powyżej.

Uwaga! Fototapeta na fizelinie powlekanej namoczona klejem jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Należy odczekać do jej wyschnięcia przed jej ewentualnym przecieraniem.

 

Tapeta Winylowa gładka, Winylowa na flizelinie i Flizelinowa - klej nakładany na ścianę.

1) Tapetowanie należy zacząć od rozplanowania ułożenia brytów tapety na ścianie (zaleca się tapetowanie w kierunku od okna do drzwi).
2) Przed rozpoczęciem właściwego klejenia, do położenia pierwszego brytu konieczne jest zaznaczenie na ścianie pionu.
3) Ułożyć bryty na płaskiej powierzchni sprawdzając czy wzór jest dobrze spasowany.

4) Równomiernie nałożyć cienką warstwę kleju na ścianę za pomocą wałka lub pędzla. Klej nakładać systematycznie tak, aby nie wysechł przed położeniem tapety. Najlepiej na powierzchnie nieco tylko większa, niż nakładany bryt tapety.
5) Odczekać kilka minut, aż klej będzie miał kleistą konsystencję a następnie nakładać przycięte suche pasy tapety na pomalowaną klejem ścianę.
6) Pasy tapety należy kłaść od góry ściany, w ten sposób, aby jedna ze złożonych jeszcze części swobodnie opadała w dół. Następnie należy bardzo dokładnie dopasować wzór do naklejonego poprzednio brytu.
7) Wszystkie brzegi tapet są firmowo przycięte i powinny być łączone na styk (lub w przypadku tapet z zakładkami – łączymy na zakładkę, którą można następnie wyeliminować metodą tzw. podwójnego cięcia - na ścianie podczas klejenia ostrym nożykiem do tapet nacinamy powstałą zakładkę przez obie warstwy (jednym cięciem) i usuwamy niepotrzebne ścinki, zarówno z wierzchu jak i ze spodu. Po ponownym dociśnięciu połączenia, obie części fototapety będą pasowały do siebie idealnie, mimo docinania „od ręki”. Szczególnie delikatnie należy postępować w przypadku tapet papierowych i tapet z fakturą.
8) Usunąć pęcherzyki powietrza za pomocą wałka lub miękkiej szczotki.
9) Przyciąć dla wyrównania ostrym nożem górną i dolną krawędź ułożonych brytów.
10) Usunąć nadmiar kleju lekko wilgotną i czystą, miękką szmatką. Należy to czynić po nałożeniu każdego pasma tapety, aby klej nie wysechł. W żadnym wypadku nie trzeć wielokrotnie w tym samym miejscu oraz nie przecierać punktowo (najlepiej delikatnie całą dłonią) oraz nie używać chemicznych środków czystości.

Uwaga! Fototapeta namoczona klejem jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Należy odczekać do jej wyschnięcia przed jej ewentualnym przecieraniem.

Tapeta Latexowa i Wallpaper struktura płótna - klej nakładany na tapetę i ścianę.

1) Tapetowanie należy zacząć od rozplanowania ułożenia brytów tapety na ścianie (zaleca się tapetowanie w kierunku od okna do drzwi).
2) Przed rozpoczęciem właściwego klejenia, do położenia pierwszego brytu konieczne jest zaznaczenie na ścianie pionu.
3) Ułożyć bryty na płaskiej powierzchni sprawdzając czy wzór jest dobrze spasowany.
4) Nałożyć klej na tapetę. Przy nakładaniu kleju należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne pokrycie brzegów tapet. Nie należy nakładać zbyt dużej ilości kleju oraz pokrywać klejem więcej, niż jednego brytu w danym momencie.
5) Pas tapety należy ostrożnie złożyć stronami posmarowanymi klejem do środka tak, aby cała posmarowana klejem powierzchnia była niewidoczna i nie miała styczności z powietrzem, co mogłoby spowodować jej wyschnięcie. Należy uważać, aby nie zrobić zagnieceń na zgięciu tapety. Mogą być one widoczne po ułożeniu tapety.
6) Należy pozostawić tapetę do 5 minut w celu nasiąknięcia. W tym czasie pasy ulęgają pęcznieniu, co może powodować rozszerzenie tapety do ok. 1 cm na szerokości brytu.
7) Pasy tapety należy kłaść od góry ściany, w ten sposób, aby jedna ze złożonych jeszcze części swobodnie opadała w dół. Następnie należy bardzo dokładnie dopasować wzór do naklejonego poprzednio brytu.
8) Wszystkie brzegi tapet są firmowo przycięte i powinny być łączone na styk (lub w przypadku tapet z zakładkami – łączymy podwójnego cięcia - na ścianie podczas klejenia ostrym nożykiem do tapet nacinamy powstałą zakładkę przez obie warstwy (jednym cięciem) i usuwamy niepotrzebne ścinki, zarówno z wierzchu jak i ze spodu. Po ponownym dociśnięciu połączenia, obie części fototapety będą pasowały do siebie idealnie, mimo docinania „od ręki”. Szczególnie delikatnie należy postępować w przypadku tapet papierowych i tapet z fakturą.
9) Usunąć pęcherzyki powietrza za pomocą wałka lub miękkiej szczotki.
10) Przyciąć dla wyrównania ostrym nożem górną i dolną krawędź ułożonych brytów.
11) Usunąć nadmiar kleju lekko wilgotną i czystą, miękką szmatką. Należy to czynić po nałożeniu każdego pasma tapety, aby klej nie wysechł. W żadnym wypadku nie trzeć wielokrotnie w tym samym miejscu oraz nie przecierać punktowo (najlepiej delikatnie całą dłonią) oraz nie używać chemicznych środków czystości.

Uwaga! Fototapeta namoczona klejem jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Należy odczekać do jej wyschnięcia przed jej ewentualnym przecieraniem.

UWAGI:

 • Pomimo tego, że fototapeta wykonana jest z wysokiej jakości materiału z dodatkowym wzmocnieniem laminatem, należy obchodzić się z nią delikatnie, aby jej nie pognieść. Zagniecenia najczęściej powstają podczas rozpakowywanie fototapety oraz jej rozwijania. Dużych zagnieceń nie da się naprawić i nie wyprostują się po naklejeniu.

 • W przypadku gdy ściana, na której ma być położona fototapeta nie jest idealnie równa (np. ma wypukłości) może się zdarzyć, że bryty fototapety nie będą się schodziły. W takim przypadku należy zamówić wydruk na zakładkę i podać taką informację podczas składania zamówienia.

 • Kolejne bryty przyklejamy w ten sam sposób, precyzyjnie przyklejając je obok siebie na styk.

 • Brzegi to ta część tapety, która po naklejeniu jest najbardziej narażona na naprężenia materiału i najszybciej schnie ze względu, że jest najbliżej krawędzi. Dodatkowo przy nakładaniu kleju często przy krawędziach możemy go nanieść mniej. Aby dokleić krawędzie możemy użyć kleju METYLAN do podklejania krawędzi (w tubce).

 • Pamiętajmy, że na styku brytów nie da się w 100% wyeliminować efektu łączenia.

 • Zaleca się, aby na nowo postawionej ścianie przez miesiąc nic nie naklejać, tzw. sezonowanie ściany.

 • Upewnijmy się, że farba, którą pomalowana jest ściana nie zmniejsza siły klejenia.

 • Tapeta dodatkowo zabezpieczona laminatem jest odporna na pozostałości kleju po wyklejeniu tapety na ścianie, jak również wilgoć i detergenty podczas jej czyszczenia.

 • Przyczyną ewentualnego odklejania się fototapety lub powstania pęcherzy w 99% wypadków jest źle przygotowane podłoże. Należy zawsze odpowiednio przygotować ścianę pod montaż, zagruntować gruntem Ceresit CT17 lub rozwodnionym klejem i odczekać zalecany czas przy każdym etapie montażu. 

MONTAŻ FOTOTAPETY HP WALL PAPER z warstwą kleju aktywowanego wodą

>>INSTRUKCJA MONTAŻU PRODUCENTA

Potrzebne narzędzia

 • nóż do tapet,
 • pojemnik na wodę do namaczania
 • gąbka
 • ewentualnie klej do podklejania krawędzi Metylan,
 • folia malarska,
 • ponadto:  poziomica, pion, drabina.

1) Tapetowanie należy zacząć od rozplanowania ułożenia brytów fototapety na ścianie (zaleca się tapetowanie w kierunku od okna do drzwi).

2) Przed rozpoczęciem właściwego klejenia i położenia pierwszego brytu konieczne jest zaznaczenie na ścianie pionu oraz wyznaczenia linii pomocniczych w miejscu gdzie będą się znajdować krawędź fototapety

3)  Aktywować klej poprzez kontakt z wodą, która powinna mieć temperaturę otoczenia, a czas namaczania musi być jednakowy dla wszystkich przyciętych brytów. Czynności te można wykonać na dwa sposoby:

- zwijamy odcięty na miarę pas tapety, klejem na zewnątrz. Następnie zanurzamy rulon w pojemniku z woda, na czas od 5 do 30 sekund. Po namoczeniu ostrożnie rozwijamy rulon, wyciągając tapetę z pojemnika z woda. Powierzchnia z klejem powinna być mokra. Następnie należy złożyć pas tapety, klejem do środka i pozostawić do nasiąknięcia przez 0,5-5 minut.

albo

- odcięty na miarę pas tapety kładziemy na stole do tapetowania, strona z klejem do góry. Następnie nanosimy na tapetę wodę przy pomocy pędzla, wałka lub spryskiwacza. Operacje te należy wykonać sprawnie i dokładnie, uważając aby nie zagnieść tapety. Po naniesieniu wody należy złożyć pas tapety klejem do środka i pozostawić do nasiąknięcia przez około 0,5-5 minut.

4) Pasy tapety należy kłaść od samej góry ściany, aby dolna część swobodnie opadała w dół. Następne bryty należy bardzo dokładnie dopasować wzorem do naklejonego poprzednio brytu. Dopuszcza się posmarowanie tapety klejem w miejscach, w których istniejący klej nie został prawidłowo aktywowany lub na brzegach tapety, gdzie aktywowany klej najszybciej wysycha.

5) Należy usunąć pęcherzyki powietrza za pomocą mokrej gąbki w kierunku od góry do dołu oraz od środka do zewnątrz brytów (nie należy trzeć rękoma lub innymi przedmiotami).

6) Nadmiar tapety na brzegach należy przyciąć nożykiem.

Uwagi:

! Pomimo tego, że fototapeta wykonana jest z wysokiej jakości materiału, należy obchodzić się z namoczonym pasem delikatnie, aby go nie rozerwać.

! Pamiętajmy, że każdy wydruk ma granice wytrzymałości na mechaniczne ścieranie.

! Kolejne bryty przyklejamy w ten sam sposób, precyzyjnie przyklejając je obok siebie na styk lub na zakładkę.

! Bardzo ważne jest, aby kolejne części/pasy tapety pozostawiać do nasiąknięcia klejem na taką samą ilość czasu. Pozostawienie na dłuższy lub krótszy czas spowoduje, że części będą miały inną długość i wzory mogą do siebie nie pasować.

! Jeżeli tapeta roluje się to oznacza, że nie była wystarczająco nasiąknięta klejem

! Brzegi to ta część tapety, która po naklejeniu jest najbardziej narażona na naprężenia materiału i najszybciej schnie ze względu, że jest najbliżej krawędzi. Dodatkowo przy nakładaniu kleju często przy krawędziach możemy go nanieść mniej. Aby dokleić krawędzie możemy użyć kleju METYLAN do podklejania krawędzi (w tubce).

! Pamiętajmy, że na styku brytów nie da się w 100% wyeliminować efektu łączenia. Pomóc może odpowiednie przygotowanie projektu i dobranie grafiki. 

! Zaleca się, aby na nowo postawionej ścianie przez miesiąc nic nie naklejać, tzw. sezonowanie ściany. Upewnijmy się, że farba, którą pomalowana jest ściana nie zmniejsza siły klejenia.

MONTAŻ NAKLEJEK

Potrzebne narzędzia:

 • nóż do tapet
 • rakla
 • osoba do pomocy

Naklejki przeznaczone są do naklejania na powierzchnie gładkie, zabezpieczone przed chłonięciem jak fronty szaf, lodówki, szkło.

UWAGA! Naklejki można montować minimum 14 dni po pomalowaniu ścian. Wcześniejszy montaż może skutkować ich odklejaniem się i nie podlega gwarancji. Farby o wysokiej zawartości lateksu niekorzystnie wpływają na przyczepność produktu. Decydując się na stworzenie dekoracji na tym podłożu, musisz przeprowadzić próbę i zachować szczególną ostrożność. Ściana musi być zagruntowana (np. Ceresit CT17) nawet kilkukrotnie w przypadku bardzo chłonnej ściany. Odradzamy używanie farb gruntujących. Nie ponosimy odpowiedzialności i nie uznajemy reklamacji związanych z odklejaniem dekoracji do tego rodzaju farb.

Montaż na sucho:

1. Tą techniką kleimy naklejki laminowane, gdzie nie wskazane jest użycie wody i z których nie odparuje nadmiar wody np. szkło, lustro, lakierowana płyta.

Naklejki mają cieńszą warstwę kleju i podłoże musi być w 100% zabezpieczone przed chłonięciem.

2. Odlepiamy 20-50cm fototapety, papier podkładowy zwijamy pod spód.

3. Przykładamy folię równo i przyklejamy dokładnie pas z klejem. Jedna osoba wygładza raklą powierzchnię naklejaną, usuwając na zewnątrz bąbelki powietrza, druga naciąga cały pas podwijając co chwilę papier podkładowy.

4. Jeśli naklejka składa się z kilku brytów, kolejne przyklejamy w ten sam sposób, precyzyjnie przyklejając obok siebie krawędź w krawędź, tak aby wzór pasował do siebie – nie przyklejamy na zakładkę.

5. Ewentualny nadmiar naklejki należy przyciąć ostrym nożykiem

6. Otwory na gniazdka, włączniki i kinkiety wycinamy również nożykiem pamiętając, aby wycięcie było zawsze mniejsze od mocowanego później na ścianie elementu.

 

Montaż na mokro 

1. Tą techniką kleimy naklejki bez laminatu oraz naklejkę odwrotną na powierzchniach typu: szkło, metal, drewno (czyli na meblach, drzwiach, oknach, lodówkach, itp.).

2. Podłoże, na które zamierzamy przykleić fototapetę powinno być czyste, odtłuszczone benzyną ekstrakcyjną i suche.

3. Odlepiamy 20-50cm fototapety, papier podkładowy zwijamy pod spód. Spryskujemy wodą naklejkę na powierzchni z klejem jak i początek podłoża, na który zamierzamy przykleić fototapetę.

4. Przykładamy naklejkę równo i przyklejamy dokładnie pas z odsłoniętym klejem. Jedna osoba wygładza raklą powierzchnię naklejaną, usuwając na zewnątrz bąbelki powietrza od środka do zewnątrz, druga naciąga cały pas, podwijając co chwilę papier podkładowy. Każdorazowo po odklejeniu kolejnej partii papieru podkładowego spryskujemy wodą obydwie powierzchnie.

5. Kolejne bryty przyklejamy w ten sam sposób, precyzyjnie przyklejając obok siebie krawędź w krawędź, tak aby wzór pasował do siebie – nie przyklejamy na zakładkę.

6. Ewentualny nadmiar naklejki należy przyciąć ostrym nożykiem.

7. Należy bardzo dokładnie odciągnąć wodę od środka do zewnątrz. W przypadku niedokładnego odciągnięcia wody mogą powstać pęcherze lub białe plamki od kleju (w przypadku naklejki odwrotnej). Reszta wilgoci powinna odparować w przeciągu 24-72h od naklejenia.

8. Otwory na gniazdka, włączniki i kinkiety wycinamy również nożykiem pamiętając, aby wycięcie było zawsze mniejsze od mocowanego później na ścianie elementu.

Montaż naklejek wycinanych 

1. Przygotowanie powierzchni

Prace rozpocznij od oczyszczenia powierzchni, na której planowany jest montaż naklejki. Powłoki malarskie należy oczyścić i przetrzeć szmatką, tak aby usunąć kurz. W przypadku aplikacji na podłożach umożliwiających chemiczne odtłuszczenie należy przemyć je denaturatem lub benzyną ekstrakcyjną. Naklejki można montować na wszystkich gładkich powierzchniach - meblach, szkle, lustrach, tworzywach sztucznych, metalu itd.

UWAGA! Naklejki można montować minimum 14 dni po pomalowaniu ścian. Wcześniejszy montaż może skutkować ich odklejaniem się i nie podlega gwarancji. Farby o wysokiej zawartości lateksu niekorzystnie wpływają na przyczepność produktu. Decydując się na stworzenie dekoracji na tym podłożu, musisz przeprowadzić próbę i zachować szczególną ostrożność. Nie ponosimy odpowiedzialności i nie uznajemy reklamacji związanych z odklejaniem dekoracji do tego rodzaju farb.

2. Przygotowanie naklejki

Rozpakuj ją i rozłóż na płaskiej powierzchni wzorem do dołu. Przy użyciu rakli lub kilkukrotnie złożonego ręcznika papierowego wygładź powierzchnię papieru, tak aby warstwy naklejki idealnie do siebie przylegały.

3. Rozplanowanie ułożenia

Umieść naklejkę za pomocą taśmy samoprzylepnej, bez odklejania papieru podkładowego, w zaplanowanym miejscu. W ten sposób zweryfikujesz jej położenie. Jeżeli posiadasz wieloelementową naklejkę możesz podzielić ją na mniejsze fragmenty i samodzielnie zaaranżować kompozycję. Sugerujemy montaż w dwie osoby.

4. Usuwanie papieru podkładowego

Po wypozycjonowaniu odklej od spodu papier zabezpieczający stronę z klejem. Zacznij od narożnika dbając by nie pozostawał na nim żaden element wzoru. Jeżeli tak się stanie należy ponownie przykleić ten fragment, docisnąć wzór i delikatnie odkleić papier. Odklej jednorazowo ok. 40 cm papieru podkładowego, dbając by naklejka nie przylgnęła do naklejanej powierzchni.

5. Montaż

Korzystając z rakli lub kilkukrotnie złożonego ręcznika papierowego, dociskaj jedynie samą naklejkę do ściany. Raklę prowadź poziomymi pasami, systematycznie przesuwając się w dół. Dzięki temu pod wzór nie zostaną wtłoczone bąbelki powietrza. Gdy przykleisz ok. 20 cm, odklej kolejny fragment papieru transportowego, czynnośćpowtarzaj aż do przyklejenia całej naklejki.

6. Zdejmowanie papieru transportowego

Po naklejeniu wzoru zacznij od razu odklejać papier transportowy. Prowadź go równolegle do powierzchni równym, wolnym tempem. Uważnie obserwuj czy wszystkie elementy wzoru zostają na powierzchni. Jeżeli któryś zostanie na papierze, wróć kilka centymetrów, dociśnij element przez papier i ponownie odklej od powierzchni.

7. Finalna weryfikacja

Sprawdź czy naklejka dobrze przylega do powierzchni i czy nie pojawiły się ewentualne bąbelki powietrza. Wówczas używając igły delikatnie nakłuj je i wygładź używając miękkiej szmatki.

Montaż paneli gipsowych 3D

Gipsowe panele ścienne 3D nadają się do użytku wewnętrznego, gdzie nie występują duże wahania temperatur. Nie zalecamy montażu paneli na ścianach dłuższych niż 10 mb i powierzchni większej niż 35m2 bez zastosowania dylatacji, ponieważ na większych ścianach mogą powstawać drobne pęknięcia w miejscach łączenia płyt.

PODŁOŻE

Cegły, beton, płyty kartonowo gipsowe itp. .Podłoże przed położeniem powinno być równe i czyste, oczyszczone z kurzu, tłuszczów, resztek farb itp. , powinno mieć odpowiednią nośność stałą, jednorodną strukturę i być właściwie wy-sezonowane.

MONTAŻ

Powierzchnię na którą kładziemy panele pokrywamy środkiem gruntującym. Układanie zaczynamy od wypoziomowania ściany przez zamontowanie prostej listwy od dołu na którą będziemy układać panele. Do klejenia należy używać kleju do wyrobów gipsowych. Panele wyciągamy z opakowań w pozycji pionowej. W razie potrzeby można przeszlifować krawędź Panelu, a ewentualne nierówności tylnej strony regulujemy poprzez nałożenie mniejszej/większej ilości kleju. Klej nanosimy na panele punktowo, każdy panel z nałożonym klejem przykładamy do ściany, a następnie odkładamy go na kilka minut. Po ułożeniu pierwszego rzędu i każdego następnego należy sprawdzić i ewentualnie wyrównać poziom tekturkami o grubości (+/-) 1 mm . Podczas układania należy dokładnie wymierzyć wysokość oraz szerokość końcowych paneli, a następnie dociąć je za pomocą piłki do drewna bądź metalu.

WYKOŃCZENIE

Dla uzyskania jednorodnej powierzchni na łącznie miedzy panelami nakładamy małym pędzlem gładź szybkoschnącą (zalecana gładź ŚMIG). Następnie powierzchnie szlifujemy papierem o drobnej gramaturze dla uzyskania jednorodnej powierzchni. W razie potrzeby czynność powtórzyć. Po oczyszczeniu z pyłów i zagruntowaniu panele są gotowe do malowania.

Montaż paneli gipsowych nie jest trudny, ale dla lepszego efektu dobrze go powierzyć doświadczonym fachowcom. 

Znajdź ekipę montażową najbliżej Twojego miejsca zamieszkania:

AUTORYZOWANE EKIPY MONTAŻOWE

Montaż paneli dekoracyjnych Loft Design System from Loft Design System on Vimeo.

 

LemonRoom.pl gwarantuje właściwą jakość produktu, ale nie ma wpływu na warunki i sposób jego zastosowania. Producent nie odpowiada za pracę Projektanta i Wykonawcy. Przedstawione powyżej informacje zostały podane w dobrej wierze, według aktualnego stanu wiedzy i doświadczenia praktycznego, co nie zwalnia od odpowiedzialności za wykonywanie prac zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i BHP. Informacje i zalecenia podane w niniejszej instrukcji są oparte na naszej wiedzy i doświadczeniu, ale należy je zweryfikować w konkretnych zastosowaniach.